sklep z odzieżą używaną

Dlaczego warto kupować w sklepach z odzieżą używaną?

Kupowanie w second-handach jest dzisiaj coraz bardziej popularne. Osoby, które robią to często i regularnie twierdzą, że to niejako sposób bycia. Robią to nie z przymusu, z powodu słabej sytuacji finansowej, lecz dlatego, że sklepy z odzieżą używaną oferują ubrania ciekawe, jedyne w swoim rodzaju.

To już nie te czasy, że lumpeks kojarzył się niezbyt dobrze, dzisiaj już nawet tak się tych sklepów nie nazywa – second-hand brzmi lepiej i nawet to nazewnictwo jest bardziej adekwatne!

Zagraniczny rodowód

A to dlatego, że ubrania, które kupujemy w takich sklepach, sprowadzane są z zagranicy – szczególnie z takich państw, gdzie moda jest na bardzo wysokim poziomie, ludzie są zamożni, więc szybko pozbywają się nawet nowych, świetnie wyglądających kreacji. Najlepsze firmy odzieżowe korzystają z tego, jak mogą, więc co rusz pojawia się tam nowa kolekcja, a później te wszystkie ubrania trafiają do nas – do naszych second-handów. Dzięki temu zawsze można w nich znaleźć coś wyjątkowego, oryginalnego, wyróżniającego się na tle nudnych, powtarzalnych ubrań z “sieciówek”.

Najlepszą odzież używaną sprowadza się z Wysp Brytyjskich – Anglii, Szkoci, ale też z krajów skandynawskich – Norwegii, Szwecji. Dobrze rozeznany importer odzieży używanej sprowadza odzież sortowaną i niesortowaną, dzięki czemu można wybierać spośród ubrań wyselekcjonowanych (sort), jak i nieposortowanych, z których “wyłowić” można prawdziwą perełkę.

Kupowanie w second-handach jako styl życia

Jak wspomnieliśmy we wstępie, dzisiaj odwiedziny w second-handzie to nie przymus, bo na przykład sytuacja ekonomiczna to wymusza, wręcz przeciwnie, to świadomy wybór, ponieważ odzież, którą można tam kupić, jest naprawdę jedyna w swoim rodzaju. Odwiedziny takich sklepów stają się niejako stylem życia, bo co jakiś czas są nowe dostawy, więc jest szansa na wzbogacenie swojej garderoby. Ta ciekawość, nutka tajemniczości bardzo przyciąga do tych miejsc, bo nigdy nie wiadomo, co znajdziemy – może dokładnie coś takiego, o czym marzyliśmy? Wiele rzeczy można powiedzieć o second-handach, ale na pewno nie to, że są monotonne, a to sprawia, że nawet jak w dany dzień nic nie kupimy to i tak pooglądamy mnóstwo różnych kolorowych, damskich, męskich czy dziecięcych ubrań. A to już samo w sobie jest ciekawe.

Poza tym, ciuchy w sklepach z odzieżą używaną, są:

  • Jedyne w swoim rodzaju – możemy być pewni, że nie spotkamy osoby, która będzie miała to samo ubranie;
  • Jakościowe – po co płacić więcej za ubranie z “sieciówki”, jeśli możemy mieć taką samą (albo i lepszą) jakość za parę złotych?
  • Tanie, a więc możesz eksperymentować – skoro te ciuchy tak mało kosztują, to nie będzie Ci szkoda ich ciąć czy po nich malować? Jeśli lubisz modę, masz zamiłowanie do tworzenia ciekawych kreacji, to takie ubrania będą idealne do bardziej, jak i mniej ambitnych prób;
  • Zawsze w promocji – czasami obniżki cen są nie do uwierzenia. Wiesz, że jak pójdziesz tam na zakupy, nie będziesz się martwić o stan budżetu (co często się zdarza w tradycyjnych sklepach);
  • Ekologiczne – ciągłe tworzenie nowych ubrań nie jest dobre dla środowiska, bo przy ich produkcji marnuje się między innymi bardzo dużo wody. Kupując więc w sklepie z odzieżą używaną, masz pewność, że nie przyczyniasz się do gorszego stanu naszej planety.

To wszystko potwierdza, że zakupy w sklepie z odzieżą używaną są dobrym rozwiązaniem dla każdego. Jeśli chcesz ciekawe ubrania, które nie kosztują dużo, to lepszej opcji, niż kupno w second-handach na pewno nie znajdziesz. Warto to wykorzystać!