Hurt odzieży używanej – jak kupować i gdzie?
Sklepy z używaną odzieżą cieszą się rosnącą popularnością. Podstawę odniesienia sukcesu w tej branży stanowi wybór odpowiedniej hurtownia odzieży używanej. Poniższy tekst stanowi podpowiedź jak znaleźć taki punkt, w jaki rodzaj asortymentu najlepiej się wyposażyć i odzież, z jakich krajów jest najbardziej chodliwym towarem.
Dziś założenie sklepu typu second hand wymaga połączenia wielu elementów. Nie wystarczy znaleźć odpowiednią lokalizację oraz zainwestować środki w reklamę i czekać na zyski. Największym wyzwaniem, przed jakim stoją przyszli właściciele tego typu punktów to asortyment. Znalezienie solidnego dostawcy ubrań nie jest proste. Myśląc poważnie o swoim biznesie, musimy zaopatrywać się regularnie oraz z wyprzedzeniem w tanią, ale jednocześnie wysoką jakościowo i gatunkowo odzież. Najlepsze rozwiązanie stanowi więc hurt odzieży.
W jaki sposób znaleźć dobrą hurtownię?
Naszą uwagę powinny zwrócić te hurtownie, które istnieją na rynku już dłuższy czas. Stanowi to gwarancję uczciwości naszego dostawcy, ale również pozwala na zapewnienie sobie regularnego uzupełniania braków w asortymencie.
Doskonale, jeśli będzie to importer odzieży nie tylko z jednego, ale z kilku krajów. W ten sposób mamy szansę zaopatrywać klientów w odzież ich ulubionych marek, ale i rozszerzać asortyment o marki trudno dostępne, lecz bardzo poszukiwane. Dzięki temu nasz sklep zyska zainteresowanie bardziej wymagającej klienteli. Dobra hurtownia to również taka, która oferuje częste i regularne dostawy odzieży używanej. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych przestojów.
Nie bez znaczenia jest też rodzaj odzieży, jaką dysponuje nasz dostawca. Dobrze, jeśli jego oferta jest bogata i zróżnicowana. To sprawi, że nasz asortyment będzie stanowił odpowiedź na potrzeby klientów w różnym wieku i o odmiennym guście.
Kraje pochodzenia odzieży używanej
Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru naszego przyszłego dostawcy stanowią źródła pochodzenia odzieży, którą następnie my będziemy handlowali. Najbardziej rozchwytywaną przez klientów jest zawsze nietuzinkowa odzież z Anglii. Jednocześnie jest to odzież najlepszej jakości, ciesząca się przy tym niezbyt wygórowanymi cenami.
Dobry hurtownik dba jednak o jej stan, a także oferuje duże zróżnicowanie towaru (nie tylko modna odzież dla dorosłych, ale i urocze ubranka dziecięce). Warta uwagi jest również odzież z Norwegii, w asortymencie, której znajdują się nie tylko ubrania, ale i sportowe ubrania znanych renomowanych producentów. Ofertę swojego sklepu dobrze jest też wzbogacić o towar, który trafi w gusta specyficznego klienta. Stanowi go elegancka, a przy tym niezwykle wygodna odzież ze Szwecji. Jej asortyment stanowi też kolorowa, oryginalna i wykonana z wysokiej jakości materiałów odzież sportowa.
Częstość dostaw odzieży
Prowadząc sklep z odzieżą używaną, powinniśmy zadbać o zapewnienie sobie systematycznej dostawy towaru. Systematyczne dostawy odzieży używanej do naszego sklepu zachęcą klientów do częstszych wizyt. Usprawnią też cały proces sprzedaży. Pomogą ustalić określoną strategię sprzedażową, dzięki której problemy takie, jak wszelkie przestoje i braki w asortymencie będą nam obce. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem będą dla nas dostawy odzieży w miesięcznych odstępach. To z kolei spowoduje, że będziemy mogli zastosować wygodny system sprzedaży, ale i prowadzić systematyczne – a tak bardzo lubiane przez klientów – wyprzedaże.
Rodzaj odzieży
Chcąc poprowadzić naprawdę dochodowy biznes, powinniśmy inwestować w jak najbardziej zróżnicowany rodzaj towaru. Spowoduje to, że szybciej wzbudzimy zainteresowanie u potencjalnego klienta, który lubi mieć do dyspozycji spory wybór – zwłaszcza, jeśli kupuje coś używanego, czym zamierza się wyróżnić w tłumie. Dlatego powinniśmy szukać towaru w tych trzech kategoriach.
Odzież niesortowana
Odzież niesortowana pozwala nam na spore oszczędności, ale często oznacza również problem z „odrzutami” czyli ciuchami, które nie nadają się do sprzedaży. Dlatego, aby uniknąć takich sytuacji, warto skorzystać z oferty dobrej i zaufanej hurtowni. Niesort oznacza też, że musimy dysponować dodatkowym lokalem, w którym będziemy mogli dokonać przeglądu, oceny i własnej segregacji towaru.