Czy opłaca się otworzyć sklep z odzieżą używaną w 2024 roku? Ile można zarobić na lumpeksie online?

Czy opłaca się otworzyć sklep z odzieżą używaną w 2023 roku? Ile można zarobić na lumpeksie online?

Rok 2022 przynosi ciekawe dane dotyczące sprzedaży ciuchów w lumpekasach.

Jak donosi portal „Business Insider”, w 2022 roku w Polsce ubyło ponad 600 sklepów z odzieżą używaną, zwanych potocznie lumpeksami lub second-handami. W stosunku do roku 2008 liczba takich sklepów spadła o 40 procent. Powodów takiego stanu rzeczy można upatrywać w wysokiej inflacji, a tym samym rosnących kosztów działalności. Zawieszenie działalności lub nawet jej likwidacja dotyka jednak również wielu innych branż.

Czy zainteresowanie używanymi ubraniami spada?

Wręcz przeciwnie! Wg „Euromonitor International” obroty sklepów i platfom internetowych z odzieżą używaną wzrosły w 2021 roku do 8,2 mld złotych, w porównaniu do 5,2 mld złotych w 2019 roku. Jest to wzrost o ponad 57 procent. Kierunek rozwoju branży wydaje się więc być dość oczywisty – handel internetowy. Zainteresowanie taką formą zakupów staje się coraz większe, dlatego aby móc stawić czoła konkurencji i wymaganiom rynkowym, konieczne jest zastanowienie się nad rozszerzeniem swojej działalności w tym kierunku.

Ile mogę zarobić na handlu odzieżą używaną w Internecie?

Twój zysk będzie uzależniony od wielu czynników takich jak: liczba pracowników, koszty działalności, konkurencyjności cen, kreatywności oraz czasu jaki poświęcisz na rozwój swojego biznesu. Dobrze prosperujący lumpeks online może przynieść Ci zysk w granicach 6-10 tysięcy złotych, jeśli prowadzisz go samodzielnie. Jeśli skala biznesu jest większa, wartość ta może być zwielokrotniona. Liderzy w branży oferują swoje produkty na wielu platformach, w tym mi.in.: własny sklep internetowy, Olx, Allegro Lokalnie, lokalne portale sprzedażowe, Facebook i nie tylko. Przed rozpoczęciem działalności sprawdź dokładnie rynek i możliwości. Im lepiej przygotujesz biznes plan, tym większe szanse na sukces Twojego lumpeksu.

Poznaj rynek lokalny, konkurencję i postaw się w roli klienta.

Przed otwarciem sklepu z odzieżą używaną w 2023 roku musisz zbadać rynek. Poszukaj informacji od konkurencji – jakie ceny oferują, czy mają ugruntowaną pozycję na rynku, jaki mają asortyment, itp. Możesz także odwiedzić ich sklepy, jako potencjalny klient i sprawdzić, co oferują swoim klientom. Postaraj się zrobić research, aby dowiedzieć się, co faktycznie sprzedaje się dobrze i w czym twój potencjalny biznes może wyróżnić się na tle konkurenta lokalnego.

Zapewnij szeroki asortyment odzieży używanej.

Aby zwiększyć szansę na sukces i sprostać oczekiwaniom klientów, musisz oferować szeroki asortyment odzieży. Śledź panujące trendy, aby dostosować się do rynku vintage. Wyselekcjonuj produkty tak, aby dać szanse klientom wyróżnić się poprzez ogromny wybór odzieży, dodatków i obuwia. Pamiętaj również, że Twój sklep będą odwiedzać klienci szukający zarówno taniej odzieży, jak i tej premium. Część asortymentu powinny stanowi ubrania marek premium, które zawsze przyciągają uwagę klientów, spoglądających na witrynę sklepową. Przygotuj także produkty z niższych pułapów cenowych. Pozwoli Ci to poszerzyć grono potencjalnych klientów.

Postaraj się, aby ubrania pochodziły z krajów, gdzie obywatele są zamożni i kupują markową odzież, jak np. AngliaSzkocjaNorwegiaSzwecja.

Współpracuj ze sprawdzonym i doświadczonym dostawcą odzieży używanej.

Czasem znalezienie odpowiedniego dostawcy odzieży używanej może stanowić wyzwanie. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie dokładnej weryfikacji dostawców odzieży używanej, aby upewnić się, że dzięki takiej współpracy będziesz mieć możliwość zaoferowania jakościowych produktów swoim klientom. Zwróć uwagę na to, jak długo na rynku istnieje dany importer odzieży. Im dłuższa jest historia jego działalności, tym większe posiada doświadczenie i renomę. Koniecznie zapytaj dostawcę o regularność dostaw oraz o asortyment.

Jeśli chcesz postawić na sprawdzoną hurtownię odzieży używanej, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy Ci w rozpoczęciu przygody z handlem ubraniami typu second hand. W dobie inflacji i rosnących kosztów oferujemy atrakcyjne i konkurencyjne ceny importowanej odzieży. Skontaktuj się z nami tutaj.


Kontakt

Postaw na marketing i reklamę w mediach społecznościowych.

W 2023 roku nie można zaniedbać mediów społecznościowych, jeśli chodzi o promocję swojego sklepu. Zbuduj silną obecność na najpopularniejszych platformach, takich jak Twitter, Instagram czy Facebook, wykorzystuj zdjęcia i klipy wideo do ukazania swojej oferty dla klientów. Kolorowe posty produktowe to także świetny sposób na to by podkreślić różnorodność dostarczanego przez Ciebie towaru. Stwórz społeczność, która będzie regularnie śledziła Twoje poczynania i ofertę. Prezentuj produkty swoim followersom w ciekawy i nowoczesny sposób i wyróżnij się na tle konkurencji.